İstanbul 6 Şubesi

EĞİTİMİN YÜKÜNÜ ÇEKEN EĞİTİM YÖNETİCİSİDİR

EĞİTİMİN YÜKÜNÜ ÇEKEN EĞİTİM YÖNETİCİSİDİR!
Online eğitim süreci, ertelenen/iptal edilen yüz yüze sınavlar, Mesleki Eğitim ağırlıklı olmak üzere SGK ile MEB arasında yeterli entegrasyonun ve iletişimin olmaması gerekçesiyle yaşanan zorluklar, SGK'ya ödenmek zorunda kalınan cezalar ve daha bir çok gündemin konuşulduğu Kağıthane ilçemizin, üyemiz okul müdürleri ile yaptığımız online toplantımız oldukça verimli geçti.
#EBSKağıthane İlçe Temsilciliğimiz tarafından tertip edilen toplantımıza konuk olarak katılan Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, yaptığı konuşmasında "Algıyı yönetmek olguyu iyi yönetmek anlamına gelmez" diyerek her geçen gün dozajı artan sosyal medya üzerinden devlet yönetiminin ortaya çıkardığı sorunlara değindi.
Kolukısa, "Eğitimin asıl yükünü çeken eğitim yöneticileri dikkate alınmadan eğitim süreçlerine ilişkin sağlıklı karar alınamaz tespitinde bulunarak bu konuda yüke ortak olan, pandemi şartlarının zorluğuna rağmen eğitimin devam etmesini sağlayan başta üyemiz olan tüm okul yöneticilerine ve mesai kavramı gözetmeksizin online eğitim veren öğretmenlerimize teşekkür ederim" dedi.
Şube Başkanımız , toplantıyı düzenleyen İlçe Temsilcimiz Arif İnanç ve yönetimine teşekkür ederek başladığı konuşmasında "Her zorluğun ardından bir kolaylık vardır!" diyerek zorlukları birlikte aşacağız dedi. Eğitimin online olduğu bir süreçte sendikacılıkta da yeni bir dile ihtiyaç olduğunu, eğitim çalışanları ile buluşacağımız yeni yöntemler keşfetmemiz gerektiğini ifade ederek
Şube Yönetim Kurulu'nda olgunlaştımak için müzakere ettikleri "Sanal Öğretmenler Odası" projesinden bahsetti.
Toplantımız okul müdürlerinin gündeme getirdiği sorunların ve çözüm önerilerinin not edilmesiyle sona erdi.